Komplety mebli ogrodowych

Meble ogrodowe, tarasowe i balkonowe służą do wypoczynku na świeżym powietrzu. Są to różnego typu krzesła, rozkładane fotele, ławki, ławy, stoły, stołki, leżaki, huśtawki, składane łóżka, a także hamaki.

Wyposażenie ogrodu, altanki, tarasu, czy balkonu powinno być funkcjonalne, wygodne i ładne. Ponieważ użytkujemy je na zewnątrz, meble muszą być odporne na zmienne warunki pogodowe. Nie powinny blaknąć na słońcu i rozklejać się, czy odkształcać pod wpływem wilgoci. Nie bez znaczenia jest materiał z jakiego są wykonane.

Najpopularniejsze są różnokolorowe meble plastikowe. Jeśli gatunek plastiku jest dobry, będą nam długo służyć i cieszyć oko żywymi barwami. Jednak mebli plastikowych raczej nie zamówimy na wymiar. Zdani będziemy na gotowe wzory z masowej produkcji. Także meble stalowe, aluminiowe i żeliwne to gotowe wyroby, których nie da się zamówić na miarę. Żeliwne są bardzo trwałe i eleganckie, ale stosunkowo drogie. Stalowe złożone z płaskowników często łączone są z drewnem. Mogą również mieć kamienne blaty. Aluminiowe są lekkie, estetyczne, często składane, a pokryte odpowiednimi powłokami zabezpieczającymi są odporne na warunki atmosferyczne.

Meble rattanowe prezentują się okazale, ale nie są zbyt odporne na działanie wody i wilgoci, dlatego bezpiecznie użytkować ich można na zadaszonym tarasie lub w altanie. Wiklinowy wystrój tarasu to też niezły pomysł. Dobry rzemieślnik wykona je na zamówienie, więc możemy dostosować ich wymiary, kształty i kolory do naszych potrzeb. Jednak są to meble delikatne, kruche  i podobnie jak rattanowe nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie wody i wilgoci.

Drewniane ławy, fotele i huśtawki to dobra propozycja do ogrodu i na duży taras. Możemy zamówić je na dowolny wymiar. Wykonane będą z drewna sosnowego, dębowego, akacjowego lub drewna egzotycznego, które umiejętnie pielęgnowane olejem mineralnym jest najbardziej trwałe i odporne na kapryśną, mokrą pogodę.
Wszystkie meble ogrodowe można wyposażyć w miękkie poduszki. Trzeba jednak pamiętać o ich chowaniu na noc, żeby nie zmoczyła ich opadająca rosa.

Najwięcej problemów nastręcza umeblowanie niewielkiego balkonu. Sprzęty muszą być praktyczne. Wygodne, ale i łatwe do schowania. Najlepsze będą leżaki, krzesła i stolik, które można złożyć i odstawić w kąt balkonu.  Można też przymocować składaną, opuszczaną ławeczkę i niewielki blat do ściany budynku. Nowatorskim rozwiązaniem na naprawdę małe przestrzenie, jest ukrycie ławeczki i stolika w drewnianej, nieco wyższej podłodze balkonu.  Po złożeniu można po nich chodzić. Tak niezwykłe wyposażenie to prawdziwe wyzwanie dla rodzimych producentów robiących meble na wymiar , gdyż sam pomysł jest japońskiego pochodzenia. Oferta mebli używanych na zewnątrz jest bardzo bogata i z pewnością każdy wybierze z niej coś odpowiedniego dla siebie.

meble na zamówienie