Gotowe pokojowe systemy meblowe

Meble pokojowe to w zasadzie wszystkie meble, które ustawiamy w salonie, jadalni, pokoju dziecięcym, pokoju młodzieżowym, w  gabinecie, przedpokoju, a nawet w sypialni i holu użytkowym. Oczywiście wszystkie możemy zamówić u producenta mebli na miarę.

Meble skrzyniowe mogą być wykonane z litego drewna dębowego, czy sosnowego, a nawet z drewna egzotycznego.  Mniej zamożni lub mniej wymagający klienci zadowolą się wyposażeniem wykonanym z płyty MDF i innych płyt meblowych.

Co zaliczamy do mebli pokojowych?

Z całą pewnością są to witryny z przeszklonymi drzwiami, witryny narożne, serwantki, kredensy, komody, szafki różnego typu i rozmiaru, regały, meblościanki, meble systemowe, półki ścienne, pawlacze, sekretarzyki, biurka, gablotki, szafki nocne, toaletki.  Innego rodzaju meblami twardymi są oczywiście stoły, stoliki okolicznościowe i pod sprzęt RTV, ławy, parawany, łóżka, a także krzesła i taborety.

Pokój dzienny wymaga miejsca, gdzie można przyjmować gości i usiąść spokojnie, wygodnie przy kawie i ciasteczku. Do tego celu służą meble wypoczynkowe. Możemy zamówić cały komplet wypoczynkowy lub poszczególne jego elementy – według uznania i fantazji. Wszystko zależy od miejsca jakim dysponujemy w salonie, pokoju dziennym, gabinecie, czy domowej bibliotece. Komplet zazwyczaj zawiera sofę trzyosobową, dwuosobową i dwa fotele. Ale zestawem może być również narożnik i dwa fotele. Dla naszej wygody przyda się w salonie podnóżek i pufa.

Meble tapicerowane , bo o nich tu mowa, stanowią główny element pokojowego wyposażenia. Do dyspozycji są  wypoczynki w różnokolorowych tkaninach obiciowych, wykonane z ekoskóry i te wyjątkowej urody, ekskluzywne – skórzane. Czymś nowym, ale bardzo modnym  i  wygodnym są szezlongi. Dodadzą wnętrzu uroku i charakteru , ale raczej nie nadają się  do niewielkiego pokoju dziennego, który pełni równocześnie wiele funkcji (np. w nocy zamienia się w sypialnię). To mebel do dużego, okazałego salonu w domu jednorodzinnym. Tapczan to też mebel tapicerowany, pokojowy. Jednak nadaje się on raczej do pokojów dziecięcych, młodzieżowych i gościnnych, a nie do reprezentacyjnego salonu. Wersalki i kanapy ustawić można w każdym pomieszczeniu pokojowym. Nawet otwarty hol na piętrze domu może pełnić dorywczo rolę pokoju gościnnego. Można tam ustawić rozkładaną sofę, wersalkę, czy kanapę, stolik okolicznościowy, fotel, małą komodę i ozdobny, drewniany lub wiklinowy parawan. W nocy hol zamienia się w gościnną sypialnię, a parawan pełni wtedy użyteczną rolę ścianki działowej i zapewnia śpiącym intymność. Rano, po złożeniu sofy, hol znów zmienia się w mały, otwarty salonik i ciąg komunikacyjny.

Aby praktycznie, funkcjonalnie i ładnie urządzić każdego rodzaju pomieszczenie pokojowe, warto skorzystać z usług producentów robiących meble na wymiari wyposażyć dom w piękne sprzęty robione na indywidualne zamówienie.

meble na zamówienie