Jak zagospodarować przedpokój?

Odpowiednie meble przedpokojowe zapewnią nam dobre wejście dosłownie i w przenośni. Wbrew pozorom przedpokój to strategiczny obszar domu. To przecież pierwsze pomieszczenie, które widzą wchodzący do domu goście i domownicy. Przedpokój powinien być funkcjonalny i piękny zarazem. Jest to miejsce codziennego użytkowania, ale równocześnie jest to wizytówka domu.

Niestety rzadko dysponujemy przedpokojem, z którego bylibyśmy zadowoleni. Najczęściej jest on ciemny, wąski i mały, a w związku z tym niewygodny, niepraktyczny i nieładny.

Jak ergonomicznie i estetycznie urządzić dobre wejście?

Koniecznością w przedpokoju są wieszaki na urania, szafki i stojaki na buty, lustro, stolik lub blat, na który przychodząc do domu, czy mieszkania, odłożymy torebkę, rękawiczki, klucze. Jeśli miejsca jest naprawdę niewiele, ratunkiem będą meble i sprzęty robione na zamówienie. Szafa wnękowa i pawlacze pomogą uczynić nasz przedpokój praktycznym i pojemnym. By wizualnie powiększyć wąskie pomieszczenie przedpokojowe warto zamontować w szafie drzwi zaopatrzone w duże lustro. W ten sposób mamy dwa w jednym i złudzenie, że miejsca jest więcej.

Jeśli nasz przedpokój jest rozmiaru  super „S”, może się zdarzyć, że nawet na małą szafę nie będzie miejsca. Wtedy jedynym rozwiązaniem będą wieszaki montowane na ścianie lub wieszaki stojące samodzielnie. Zamiast szafki do przechowywania obuwia będziemy musieli zadowolić się pufami, w których wnętrzu ukryjemy buty i pantofle.

Ale te wszystkie niewielkie meble przedpokojowe nie muszą być nieładne! Wręcz przeciwnie! Mogą być urocze i mieć swój wdzięk. Wszystko zależy od koloru, wzoru i materiału z jakiego będą wykonane. Nawet mały mebel z litego drewna w pięknym kolorze nada naszemu pomieszczeniu charakter i doda klasycznego piękna.  Jeśli zdecydujemy się płytę MDF możemy być pewni, że będziemy mieć do dyspozycji całą paletę kolorów, więc  łatwością nadamy naszej strefie wejścia nowoczesny i ekskluzywny wygląd.
Szczęśliwi posiadacze dużego przedpokoju mogą poszaleć! Zmieści się duża szafa z suwanymi, lustrzanymi drzwiami, szafki na buty, różnorodne półki ścienne, szafki z półkami , szafki z szufladami. Ba! Nawet komody!  Stolik i blat, stojak na parasole ,a także wygodne krzesła, a nawet sofa, by móc swobodnie założyć buty na nogi.  Tutaj ogranicza nas tylko nasza fantazja.
Ważne w każdym przedpokoju, dużym i małym, jest oświetlenie. Najlepiej, gdy punktów świetlnych jest kilka. Mogą to być małe lampki halogenowe lub eleganckie kinkiety w połączeniu z głównym, sufitowym źródłem światła. Jeśli mamy taką możliwość (naprawdę warto się o to postarać), to umieśćmy światło wewnątrz szafy. Jest niezwykle użyteczna rzecz.

Zanim zdecydujemy się na urządzanie przedpokoju, wybierzmy dobrego producenta, który  zapewni nam fachową pomoc jeszcze na etapie planowania. Dzięki odpowiednim programom komputerowym, zobaczymy nasz przedpokój, zanim jeszcze podejmiemy decyzję, czy to jest to, czego szukamy.

meble na zamówienie